Намібія планує стати «маленьким Перу» на ринку лохини

Намібійські інвестори мають амбіцію зробити країну новим центром вирощування лохини у Південній Африці, за прикладом Перу – найдинамічнішого виробника цієї ягоди у світі.
Про це повідомляє Farmer’s Weekly.
Перші насадження лохини з’явилися в Намібії у 2019 році, і нині площа під культурою досягла 150 га. Галузь уже стала другою за значенням у місцевому плодоовочевому секторі після столового винограду.
«Наш клімат – це наша перевага. Різниця між мінімальними й максимальними температурами забезпечує виняткову якість ягід. Але, як авто з великою потужністю, цим треба вміти керувати», – сказав Альберт Бассон, інвестиційний директор компанії Spitz Capital, під час саміту International Blueberry Organisation у Кейптауні.
Бассон зазначив, що галузь має потенціал збільшитися до 10 тис. га, а згодом – і до 20 тис. га. Інфраструктура країни дозволяє масштабувати виробництво: вантажівки можуть вільно перевозити ягоди асфальтованими дорогами до портів Кейптауна, Волфіш-Бей або міжнародних аеропортів.
Ще однією перевагою є низька щільність населення, що спрощує доступ до землі. На відміну від Південної Африки, де виробники конкурують за увагу урядових структур, намібійським експортерам легше просувати свої інтереси на зовнішніх ринках.
«Реальність така, що розбудова галузі в Намібії спиратиметься на корпоративне фермерство, адже саме воно може принести необхідні знання, капітал і досвід», – підкреслив Бассон.
Нині Намібія та Зімбабве демонструють найвищі темпи зростання у регіоні. Разом із Південною Африкою, Кенією, Анголою та Мозамбіком вони формують близько 10% пропозиції лохини Південної півкулі.
Читайте також: Фермер попередив про нову реальність ринку лохини