Площі зернових колосових у Степу та Лісостепу заселяють хлібні клопи

Площі зернових колосових культур степових та лісостепових областей заселяють та пошкоджували хлібні клопи, зокрема клоп шкідлива черепашка, чисельністю0,1-1, макс. в крайових смугах до 3 (Дніпропетровська, Кіровоградська, Херсонська обл.) екз. на кв.м. Фітофагом заселено та слабко пошкоджено 2-5% рослин.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
В Одеській, Херсонській областях відмічено початок відродження личинок, харчування яких в колосках призводить до щуплості та погіршення якості зерна.
Також у посівах озимих зернових культур відмічається заселення посівів, переважно у крайових смугах полів, елією гостроголовою, маврським, гостроплечим, іншими видами клопів.
Для збереження технологічних і посівних якостей зерна у посівах твердих і цінних сортів пшениць захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки необхідно проводити за наявності в посівах 15-20% личинок третього віку. На цей час відбувається повне відродження личинок із відкладених яєць. Обробку бажано провести в стислі строки, до появи личинок четвертого віку. Запізнення на 3-4 дні знижує ефективність захисту на 20% і більше.
Нагадаємо, запліднення рослин озимої пшениці подекуди на Одещині відбулось на два тижні раніше звичних строків.