Агромаркет

Малі фермерські господарства з прифронтових територій отримали 23 млн грн допомоги від проєкту FARMERHOOD

Малі фермерські господарства з прифронтових територій отримали 23 млн грн допомоги від проєкту FARMERHOOD

223 малих фермерських господарств України, постраждалих від війни, за два роки отримали підтримку на загальну суму 627 тис. дол. США від благодійного проєкту FARMERHOOD.

Започаткований у травні 2023 року українським благодійним фондом «ДАР», міжнародним благодійним фондом Alight, компаніями Syngenta, Feodal, EarthDaily Agro та KERNEL, проєкт FARMERHOOD допомагав малим сільгоспвиробникам із банком землі до 500 га, що розташовані у деокупованих та прифронтових районах.

Ініціатива об’єднала зусилля лідерів в агросекторі, сферах зерноторгівлі, виробництва й постачання ЗЗР/насіння, земельного аудиту, податкового права та фінансів, юридичного контролю, цифрового маркетингу, міжнародного і локального благодійних фондів в умовах безпрецедентних викликів. 

Ключовим інструментом у реалізації місії проєкту FARMERHOOD стала цифрова платформа, розроблена Feodal, яка надала українським фермерам можливість поділитися своїми історіями та озвучити нагальні потреби для збереження власних господарств у районах, наближених до зони бойових дій. Завдяки стратегічній підтримці Фонду Говарда Баффета ці історії були ефективно донесені до фермерської спільноти США, що спонукало до трансатлантичної солідарності та підтримки.

Прозора і надійна бізнес-модель проєкту гарантувала, що кожен долар від донора, направлений в Україну, в повному обсязі досягне українського фермера. За час роботи проєкту було отримано та валідовано 591 заявку від 223 фермерів на отримання допомоги. 294 заявки було повністю виконано відповідно до  механізму розподілу донацій у FARMERHOOD.

Згідно із заявками потреби фермерів сумарно склали 1 871 тис. дол. США. Проєкт зібрав 405 донацій на загальну суму 627 тис. дол. США, що допомогло забезпечити 33,5 % від потреб фермерів. Найчастіше вони обирали категорії матеріально-ціннісної допомоги, такі як насіння та засоби захисту рослин, паливо й кошти на відновлення господарської діяльності.

За словами керівниці FARMERHOOD Катерини Конащук, завдяки проєкту, який наразі завершив роботу, реальну допомогу на суму більше ніж 23 млн грн отримали сотні українських фермерів.

«Ця підтримка не лише допомогла зберегти їхні господарства, але й зміцнила економіку південно-східного регіонального фермерства, що зазнало найбільшого руйнівного впливу від війни», – зауважила вона.

Компанія KERNEL долучилася до допомоги із запуском проєкту і надала безпосередню підтримку на відновлення постраждалих фермерських господарств.

«Цей проєкт доводить, що ринку потрібно об’єднувати зусилля задля зміцнення агробізнесу України зсередини», — зауважив Олександр Головін, комерційний директор по Україні, KERNEL.

Найбільшими донорами проєкту стали компанії ADM, Cargill та Ameropa, чиї внески були надзвичайно важливими для досягнення цілей FARMERHOOD.

«У такі часи, як зараз, допомога фермерам у забезпеченні їхньої діяльності та відновленні господарств — це не лише необхідність, а відповідальність, яку ми з гордістю поділяємо», — зазначила Ірина Присяжнюк, CEO ADM Україна.

У компанії Syngenta вважають, що успіх FARMERHOOD був би неможливий без віри у фермерське братерство, відповідальності ключових і підтримуючих партнерів та активності  з боку донорів і бенефіціарів.

FARMERHOOD не лише забезпечив пряму допомогу, але й зміцнив міжнародні зв’язки і партнерство, сприяючи стійкості малих господарств і пришвидшенню подолання наслідків війни.