Впровадження елементів точного землеробства мінімізує людський чинник – досвід

Впровадження елементів точного землеробства допомагає приділяти більше уваги персоналу, зокрема контролювати якість виконання робіт.
Таким досвідом поділивя директор з виробництва ТОВ «Олімп» Максим Денисенко в інтерв’ю для журналу The Ukrainian Farmer.
Ураховуючи те, що в компанії працюють 515 осіб, мінімізація так званого людського чинника й проявів недбалості може обернутися значними збитками. Зокрема, завдяки точному сигналу вперше виявили чинник помилок персоналу.
«Механізатор під час унесення аміачної селітри припускався помилок, унаслідок чого на полі було багато пропусків, тож не всі рослини отримали необхідне живлення. Відповідно, під час збирання врожаю побачили так звані хвилі: з деяких ділянок зібрали більше, з деяких – менше. Виявивши недбалість або помилкові дії, ми зупиняємо техніку, проводимо роботу з людьми, навчаємо їх і отримуємо зовсім інший результат завдяки точному сигналу. Тож ми тепер не просто інвестуємо в технології, ми привчаємо працівників до розуміння відповідальності за свою роботу на кожній ділянці»,
– зазначив Максим Денисенко.
Нагадаємо, на переконання Максима Денисенка, картографування врожайності – найголовніший елемент точного землеробства.