Агрономія

Погодні умови першої декади січня були несприятливі для розвитку популяції мишоподібних гризунів

Погодні умови першої декади січня були несприятливі для розвитку популяції мишоподібних гризунів

Погодні умови першої декади січня були несприятливі для розвитку популяції мишоподібних гризунів. Коливання температурного режиму, опади у вигляді мряки, дощу та снігу, не сприяли їх розмноженню та міграції із місць резервацій.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У понижених частинах рельєфу на полях після випадання опадів подекуди спостерігалось затоплення нір гризунів, що призвело до зниження чисельності жилих колоній. Сніговий покрив відсутній.

Скрізь на 8-35% посівів озимих зернових культур та ріпаку обліковують 1-3, осередково у Вінницькій області 4-5 жилих колоній на гектар. У багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур на 18-56% обстежених площ мають місце 2-4, макс. 5-7 (Дніпропетровська, Волинська, Миколаївська обл.) колоній на гектар. Пошкоджено 2-8% рослин у слабкому і середньому ступенях.

Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі утримання стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни можуть продовжувати розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених родентицидів.

Раніше повідомлялося, як контролювати шкодочинність мишоподібних гризунів.