Погодні умови першої декади січня були несприятливі для розвитку популяції мишоподібних гризунів
Погодні умови першої декади січня були несприятливі для розвитку популяції мишоподібних гризунів. Коливання температурного режиму, опади у вигляді мряки, дощу та снігу, не сприяли їх розмноженню та міграції із місць резервацій.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У понижених частинах рельєфу на полях після випадання опадів подекуди спостерігалось затоплення нір гризунів, що призвело до зниження чисельності жилих колоній. Сніговий покрив відсутній.
Скрізь на 8-35% посівів озимих зернових культур та ріпаку обліковують 1-3, осередково у Вінницькій області 4-5 жилих колоній на гектар. У багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур на 18-56% обстежених площ мають місце 2-4, макс. 5-7 (Дніпропетровська, Волинська, Миколаївська обл.) колоній на гектар. Пошкоджено 2-8% рослин у слабкому і середньому ступенях.
Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі утримання стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни можуть продовжувати розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених родентицидів.
Раніше повідомлялося, як контролювати шкодочинність мишоподібних гризунів.