Науковці дослідили ефективну систему підживлення озимого ріпаку із застосуванням нанодбрив
Вирощування ріпаку озимого із системою удобрення, де гармонійно поєднано основне внесення мінеральних добрив восени, ранньовесняне азотне підживлення та обробка насіння і позакореневе застосування нанодобрив у критичну фазу росту й розвитку рослин, забезпечило отримання високих приростів урожаю – 0,9-1,4 т/га.
Про такі результати дослідження науковців ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» пише журнал The Ukrainian Farmer.
У досліді було передбачено різні способи застосування нанодобрива вітчизняного виробника (у передпосівну інкрустацію насіння та позакоренево на початку стеблування, BBCH 30-35) на агрохімічному фоні N90P60K60 та без нього. Загалом система удобрення містила: удобрення перед сівбою гранфоскою марки (N : P : K – 5 : 15 : 15) у нормі 400 кг/га та ранньовесняне підживлення культур аміачною селітрою (N – 70 кг/га).
Як показали дослідження, спостерігався також суттєвий позитивний ефект від передпосівної обробки насіння нанодобривом. Однак застосування нанодобрив без основного внесення мінеральних добрив є невиправданим – рослини не отримують необхідного живлення, особливо в осінній період, який на 70% визначає врожайність цієї культури та її стійкість до низьких зимових температур. Дія нанодобрив, як і будь-якого стимулятора росту й розвитку рослин, найбільш проявляється за достатнього та збалансованого мінерального живлення.
Раніше повідомлялося, як застосування нанодобрив впливає на продуктивність ріпаку.