Агрономія

Фермер поділився досвідом господарювання на піщаних ґрунтах

ФГ «ПАНТУС-ВВ» працює на піщаних ґрунтах Житомирщини. Місцями по полю плями по 0,5 га, де не ростуть навіть бур’яни. Утім, у господарстві навчилися ефективно працювати в таких умовах завдяки правильному ґрунтообробітку та застосуванню сидератів.

Про свій досвід господарювання на піщаних ґрунтах розповів директор господарства Ярослав Пантус в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Щодо опадів, то раніше проблем не було, але останніми роками навесні може заливати, а влітку сухо. Саме так було цього сезону. Тож цвітіння пізніх культур припало на спеку, що позначилося на врожайності. На піщаних ґрунтах не лише волога не затримується, а й добрива промиваються. Тому цього року перейшли на рідкі комплексні добрива, а раніше в основному вносили тільки азотні»,

– зазначив Ярослав Пантус.

За його словами, для роботи в таких умовах найкраще підходить мінімальний обробіток ґрунту. Обробляють на глибину не більшу як 5 см агрегатом «Колісниця» або навіть сіють по нулю. Оранку проводять хіба що на нових землях, але не завжди.

Як розповів аграрій, сходи після мілкого обробітку з’являються найшвидше, як порівняти з іншими системами. Наприклад, після оранки насіння тільки після дощу починає проростати.

«Ми ще плануємо купити глибокорозпушувач, щоб розущільнювати ґрунт. Сподіваємося, що і сидерація поліпшить стан ґрунту й, відповідно, урожайність»,

– розповів Ярослав Пантус.

Насіння сидератів вирощують самі. Цього року після жнив висіяли на 100 га сумішку з вівса, проса, льону, гречки, гірчиці, редьки, фацелії, конюшини. Навесні ці поля засіватимуть після лущення сидерата, частково «по нулю» – так зберігають вологу й уберігають ґрунт від перегрівання. Наступного року планують сіяти сидерати вже на половині всіх посівних площ.

Раніше повідомлялося, як формують структуру посівів у ФГ «ПАНТУС-ВВ» на Житомирщині.