ЄС цікавиться українським маслом, через що зростають ціни на молочну сировину
Середньозважена ціна трьох ґатунків молока на 20 листопада склала 18,58 грн/кг (без ПДВ), що на 1,07 грн більше, ніж місяць тому.
Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.
Зокрема, середня закупівельна ціна молока екстраґатунку додала 1 грн, як порівняти з другою половиною жовтня, ‒ до 19,4 грн/кг. Діапазон цін у господарствах варіювався від 18,3 до 20,5 грн/кг.
Вищий ґатунок у середньому коштує 18,65 грн/кг, подорожчавши на 1,2 грн проти другої половини жовтня. Ціни на молоко цього ґатунку коливалися в межах 17,4-20,5 грн/кг.
Молоко першого ґатунку зросло в ціні на 1 грн, як порівняти з показником місяць тому, ‒ до 17,7 грн/кг. Мінімальна ціна в господарствах ‒ 16 грн/кг, а максимальна – 19 грн/кг.
На чергове підвищення цін на молоко-сировину вплинула активізація попиту на вершкове масло на зовнішніх ринках, зауважив Георгій Кухалейшвілі. Оскільки новозеландське масло подорожчало до $7 тис./тонна, європейські трейдери почали звертатися до українських виробників щодо придбання товару за привабливішими цінами. Після несуттєвого падіння попиту на біржові товари на початку листопада, зараз на зовнішніх ринках зростає інтерес до вершкового масла та сиру.
Однак попит на молоко-сировину з боку переробних підприємств в Україні вже не такий активний, як у вересні-жовтні, а темпи зростання закупівельних цін поступово сповільнюються, що пов’язано зі зменшенням споживчого попиту на молочну продукцію на внутрішньому ринку.
Українські споживачі з доходами нижче середнього почали відмовляти собі в молочних продуктах через подорожчання харчів у цілому. Активізувалося споживання спредів як дешевшої альтернативи вершковому маслу.
Подорожчання сирого молока стримують високі ціни на готову продукцію й ускладнення її реалізації на внутрішньому ринку. За таких умов імовірно несуттєве підвищення закупівельних цін на початку грудня з перспективою подальшої стабілізації в другій половині місяця.
Раніше ми писали, чому селяни, які виробляють молоко, працюють у тіні.