Тваринництво

У вітчизняних пташниках переважає система вентиляції з негативним тиском

За примусової вентиляції в пташнику застосовують вентилятори для втягування повітря зовні та його циркуляції всередині будівлі. Примусова вентиляція забезпечує ефективніший контроль швидкості повітрообміну і внутрішньої циркуляції повітря, залежно від типу вентиляторів і припливних кватирок, а також типу системи контролю.

Про це розповів незалежний консультант із птахівництва Андрій Сергєєв, пише журнал «Наше птахівництво».

Існують системи вентиляції, що працюють на принципах позитивного, рівного чи негативного тиску. В Україні здебільшого використовують систему вентиляції з негативним тиском (розрідження). Це означає, що вентилятори витягують повітря з пташника, що створює частковий вакуум (від’ємний тиск) усередині приміщення, і зовнішнє повітря надходить до пташника через припливні кватирки, вбудовані в стіни.

«Створення часткового вакууму в пташнику в процесі вентиляції значно ефективніше контролює повітряний потік і його траєкторію, а також забезпечує однорідніші умови навколишнього повітря в пташнику, ‒ пояснив Андрій Сергєєв. ‒ Тобто поява зон застійного повітря, холодних або гарячих точок у пташнику зводиться до мінімуму».

Вентилювання пташника з використанням припливної вентиляції негативного тиску може здійснюватися за допомогою різних комбінацій вентиляторів і припливних кватирок трьох різних типів:

• мінімальна вентиляція (припливна вентиляція) ‒ працює від таймеру і застосовується в холодну пору року та/або на старті вирощування птиці;

• перехідна вентиляція ‒ працює від температурного датчика й використовується для видалення тепла за допомогою припливних кватирок і тунельних вентиляторів;

• тунельна вентиляція ‒ застосовується в спекотну пору року, працює від температурного датчика.