Протягом тижня в Україні виявили п'ять карантинних організмів
За період з 11.11.2024 по 17.11.2024 на підставі проведених фітосанітарних процедур до об’єктів регулювання, зокрема щодо експорту 566,9 тис. тонн зернових та олійних культур було оформлено 4863 фітосанітарних сертифікатів. Проведено 13104 аналізи зразків відібраних від вітчизняних та імпортних об’єктів регулювання, а також при проведенні моніторингу. Було виявлено п’ять карантинних організмів.
Про це інформує Держпродспоживслужба.
Зокрема, вивили один вид карантинного організму, відсутнього в Україні – арахісовий зерноїд (Caryedon gonagra Fabr.) в 3 випадках (личинки в мертвому стані) та чотири види карантинних організмів, обмежено поширених в Україні:
- амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) в 164 випадках;
- сорго алепське (гумай) (Sorghum halepense (L.) Pers.) в 2 випадках;
- повитиці (Cuscuta spp.) в 22 випадках;
- золотиста картопляна нематода (Globodera rostochiensis (Wollenweber) в 17 випадках.
У кожному конкретному випадку до заражених об’єктів регулювання були застосовані відповідні фітосанітарні заходи. Зокрема, на підставі статей 10 та 30 Закону України «Про карантин рослин» державними фітосанітарними інспекторами були видані розпорядження про здійснення фітосанітарних заходів, якими визначено заходи, що зобов’язані здійснити власники (або орендарі) земельних ділянок, на яких виявлено вогнища карантинних організмів.
При виявленні регульованих шкідливих організмів у вантажах з об’єктами регулювання, фітосанітарні заходи здійснюються відповідно до статей 10, 30 та 41 Закону України «Про карантин рослин» та Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України «Про карантин рослин», контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів) затвердженого постановою КМУ № 1177 від 15 листопада 2019 року.
Нагадаємо, у жовтні на Миколаївщині вперше виявили жовто-бурого мармурового клопа.