Агрономія

Подекуди фіксують підвищену чисельність мишоподібних гризунів

Подекуди фіксують підвищену чисельність мишоподібних гризунів

В лісостепових, поліських та деяких степових областях у посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається підвищення чисельності мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбіч доріг, неорних земель та багаторічних трав у пошуках соковитого корму.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

На гектарі нараховується від поодиноких до 2 макс. 3 (озимий ріпак – Вінницька, Волинська, Житомирська, Тернопільська обл.), осередково до 4 жилих колоній (озима пшениця – Запорізька обл.) у кожній з яких 2-5 жилих нір.

Підвищену чисельність гризунів відмічали у багаторічних травах, неугіддях, лісосмугах, осередково садах та на полях, де не проводився післязбиральний обробіток ґрунту. Чисельність на таких полях становила 1-4, осередково 5-7 колоній на гектарі (Вінницька, Волинська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Полтавська, Хмельницька обл.), у кожній з яких 2-10, макс. 20-28 (Київська обл.) жилих нір.

У Степу на незораних після збирання врожаю полях обліковують 1-2, макс. 4 курганчика на 1 га курганчикової миші, яка харчується насінним кормом із культурних та диких злаків.

У господарствах усіх форм власності за надпорогової (3-5 і більше жилих колоній на гектар) чисельності гризунів продовжують проводити винищувальні заходи дозволеними до використання родентицидами. Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди, що вимагає проведення моніторингу їх чисельності та при потребі – проведення захисних заходів.

Раніше повідомлялося, як контролювати мишоподібних гризунів в осінній період.