Зростає чисельність мишоподібних гризунів на посівах озимини
Погодні умови, завершення збирання пізніх сільськогосподарських культур, наявність соковитого корму сприяють міграції мишоподібних гризунів на площі озимини, де продовжується наростання їх чисельності, особливо на посівах, які межують з полями кукурудзи, цукрових буряків, лісами, лісосмугами та іншими неорними землями.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Тому характер розміщення жилих колоній на посівах озимих зернових та ріпаку переважно з країв полів. На заселених площах озимини нараховується від поодиноких до 1-2, макс. 3 колоній на гектар (Волинська, Тернопільська обл.).
У багаторічних травах, неугіддях, лісосмугах, садах та на полях, де не проводився післязбиральний обробіток ґрунту чисельність гризунів становить 2-4, осередково 5-7 колоній на гектарі у господарствах Вінницької, Волинської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Тернопільської, Хмельницької областей.
Враховуючи погодні умови та високий потенціал розмноження мишоподібних, чисельність шкідника буде надалі збільшуватися і становити серйозну загрозу посівам озимини. Для запобігання загрози посівам здійснюють постійний моніторинг за розвитком мишоподібних гризунів, а при перевищенні чисельності 3-5 колоній на гектар проводять боротьбу з ними.
Раніше повідомлялося, як боротись із мишополібними гризунами на посівах та які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.