Агрономія

Коливання температур повітря стримувало заселення сходів озимих колосових шкідниками

Коливання температур повітря стримувало заселення сходів озимих колосових шкідниками

Коливання температури повітря в нічні та денні години, стримувало заселення сходів озимих колосових культур злаковими мухами (шведські, чорна пшенична, гессенська), попелицями, цикадками, хлібними блішками.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

На озимині, після стерньових попередників у Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Харківській областях за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м розвиваються та шкодять личинки хлібної жужелиці тагусениці озимої совки, які пошкодили до 3% рослин. У Львівській області на сходах озимої пшениці відмічено поодинокий прояв кореневих гнилей.

Для попередження пошкодження сходів цими фітофагами та від інших ґрунтових шкідників рекомендовано проводити передпосівну обробку насіння дозволеними інсектицидними препаратами.

За теплої погоди та порогової чисельності личинок туруна у фази сходи – 3-й листок озимої пшениці 1-2, початок кущення 2-3 і більше та 2-3 екз. на кв.м гусениць озимої совки проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Раніше повідомлялося про ефективне комплексне протруювання озимих зернових пізніх строків сівби.