Виробництво овочів, фруктів, горіхів та бобових страждає від нестачі запилювачів
Учені Ратгерського університету (США) проаналізували врожайність сільськогосподарських культур на понад 1500 полях у шести частинах світу і виявили, що в усьому світі виробництво важливих харчових продуктів із високою поживною цінністю, таких як фрукти, овочі, горіхи та бобові, обмежується браком запилювачів.
Про це повідомляє Science Daily.
Результати, детально описані в Nature Ecology & Evolution , показали, що для різних культур і місць від однієї третини до двох третин ферм містять поля, які не дають належного рівня врожаю через брак запилювачів.
відвідування комахами відоме як обмеження запилювачів.
Дослідження є особливо своєчасним, враховуючи нещодавнє занепокоєння щодо глобального зниження чисельності комах.
«Наші висновки викликають занепокоєння та оптимізм», — сказала Кеті Туро, авторка дослідження та докторант відділу екології, еволюції та природних ресурсів у Ратгерській школі екологічних та біологічних наук.
«Ми дійсно виявили широко поширений дефіцит врожайності. Проте ми також вважаємо, що завдяки постійним інвестиціям у управління запилювачами та дослідженням ми можемо підвищити ефективність наших існуючих полях для задоволення харчових потреб нашого глобального населення».
Бджоли, як правило, вважаються найефективнішими запилювачами, оскільки вони відвідують більше квітів і несуть більше пилку, ніж інші комахи. Вчені Ратгерського університету виявили, що посіви лохини, кави та яблук найчастіше страждають від обмеження запилювачів. А нинішній дефіцит врожайності можна виправити за допомогою реалістичного збільшення відвідування запилювачів на окремих полях культури.
«Наші результати показують, що, приділяючи більше уваги запилювачам, виробники можуть зробити сільськогосподарські поля більш продуктивними», – зазначили дослідники.
Читайте також: Черешня на Одещині запилилася погано, слива – середнє, а персик – добре