Гіпокальціємія після отелення найчастіше трапляється у високопродуктивних корів
З початком лактації в корів молоко й молозиво виводять кальцій із крові. Деякі тварини не здатні швидко відновити його концентрацію, тому після витрат запасів кальцію починає проявлятися субклінічна гіпокальціємія й клінічна (молочна) лихоманка.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Концентрація кальцію в позаклітинній рідині також відповідає за передання нервових імпульсів, а гіпокальціємія спричиняє спонтанне відкриття напругозалежних іонних каналів, що призводить до гіперактивності нервових і м’язових клітин. Тому корови, хворі на клінічну гіпокальціємію, відчувають тремор і дуже збудливі.
Гіпокальціємія також знижує тонус м’язів і скоротливість багатьох органів, включно з серцево-судинною системою.
Вік корови ‒ важливий чинник, що провокує розвиток хвороби: ризик молочної лихоманки зростає десь на 9% із кожною лактацією.
Гіпокальціємію після отелення найчастіше спостерігають у високопродуктивних корів, які виробляють багато молозива. Крім того, деякі породи, наприклад джерсейська, за певних умов можуть мати вищу схильність до розвитку гіпокальціємії ‒ навіть більше, ніж голштинська.
Проте основним чинником молочної лихоманки є раціон худоби. Після отелення споживання корму зменшується, отже, й надходження кальцію також. Резорбція кальцію з кісток пригнічується, коли коровам дають корми з високим рівнем катіонів, наприклад з високим умістом калію й натрію.
Корова також не повинна отримувати дієту з високим рівнем кальцію під час сухостійного періоду, бо це знижує здатність мобілізувати кальцій із кісток.
Також низький вміст магнію зменшує всмоктування кальцію в кишківнику.
Нарешті, підвищення рівня естрогену, що пов’язано з отеленням, пригнічує мобілізацію кальцію.