Початок липня на Дніпропетровщині був аномально спеконтим і сухим
Перша декада липня на Дніпропетровщині характеризувалась аномально спекотною погодою зі значним недобором опадів. Середня температура повітря становила 25ºС тепла.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Максимальна температура повітря підвищувалась до 42°С тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 67°С тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 18,1°С тепла, поверхня ґрунту охолоджувалась до 20ºС тепла. Опади розподілялись нерівномірно, сума становила від 0 до 6 мм.
Молоді клопи черепашки на посівах регіону доживлюються в незібраних посівах зернових колосових культур та у валках. Середня чисельність – 0,5 екз./м², пошкоджено у середньому 2% колосків.
Триває відродження та шкодочинність гусениць стеблового метелика. Аномально спекотна та суха погода І декади липня сприяла засиханню яйцекладок та відроджених гусениць шкідника, тому їхня чисельність поки що незначна.
Смугастих блішок виявлено на всіх обстежених площах посіву кукурудзи, пошкоджено у середньому 4% рослин за середньої чисельності 1 екз./росл.
Геліхризовою попелицею заселено 45% обстежених площ посівів соняшнику, у середньому – 3,5% рослин, середня чисельність – 5 екз./росл.
Попелицями заселено всі обстежені площі посіву сої за середньої чисельності 5 екз./росл., максимально – 2 колонії, пошкоджено у середньому 4%, максимально – 7% рослин у слабкому ступені.
Павутинного кліща виявлено на 100% обстежених площ посівів сої та на 17% площ посівів соняшнику. Заселено у середньому 3,5% рослин за середньої чисельності 3 екз./лист.
Спекотна та суха погода, яка переважала у ІІІ декаді червня та І декаді липня, стримує розвиток та поширення хвороб сільськогосподарських культур. Спостерігається засихання нижніх, уражених хворобами, листків.
Альтернаріоз на соняшнику виявлено на 20% площ. Уражено у середньому 1,5%, максимально – 3% рослин, з розвитком хвороби – 2%.
Кладоспоріоз (бура плямистість) уразила 4% площ, у середньому – поодинокі рослини, максимально – 1% рослин, з розвитком хвороби – 0,5%.
Фузаріоз та фомоз на посівах соняшнику уразив 12% обстежених площ посівів, у середньому – 1,5% рослин, максимально – 4%, розвиток хвороби – 2%.
Пероноспороз та аскохітоз на сої уразив 43% обстежених площ посівів, у середньому – 1,5% рослин, розвиток хвороби – 2%.
Нагадаємо, денні температурні максимуми в деяких областях знову побили рекорди.