Вартість сільгосппродукції буде нестабільною впродовж наступних періодів, - УУБ
Впродовж минулого тижня на ринку зернових та олійних культур спостерігалося зниження ділової активності. Це пов’язано з сезонним фактором, а також з негативними настроями на світовому ринку, де домінували спекулятивні тенденції.
Про це повідомляє пресслужба Української універсальної біржі.
«Ціни на пшеницю та кукурудзу протягом тижня здебільшого залишалися на попередньому рівні, але з незначними коливаннями залежно від регіону. Ринок соняшника на початку тижня продемонстрував короткочасне зростання, а потім стабілізувався до кінця періоду. Вартість сої дещо знизилася, що пояснюється двома факторами: збільшенням пропозиції рослинних олій на світовому ринку та зменшенням попиту на українську олію з боку імпортерів», – зазначають аналітики УУБ.
Цінові індикативи AgroMarket UUB станом на 17 червня:
- кукурудза – 6 044,62 грн/т (+0,29%);
- пшениця 2 класу – 6 987,50 грн/т (-0,01%);
- пшениця 3 класу – 6 466,07 грн/т (+0,33%);
- пшениця 4 класу – 5 738,87 грн/т (+0,60%);
- соя – 17 833,53 грн/т (+0,09%).
Минулого тижня ціни на сільськогосподарську продукцію CBOT знизилися. Ціни на пшеницю зазнали падіння, що пояснюється покращенням прогнозів щодо врожаю пшениці твердої червоної зими (HRW). Ціни на кукурудзу та сою в цілому залишалися стабільними.
«Вартість на сільгосппродукцію, ймовірно, будуть нестабільними протягом наступних періодів. Причиною цьому можуть бути несприятливі погодні умови, які призведуть до зміни врожайності, а також помилки в прогнозах щодо обсягів попиту та пропозиції», – додають аналітики УУБ.
Раніше закупівельні ціни на фуражну пшеницю впали до 190-198 $/т.