Агрономія

Як оптимізували систему захисту культур у господарстві «Васюти» на Волині

Як оптимізували систему захисту культур у господарстві «Васюти» на Волині

Протягом останніх років система захисту сільгоспкультур у СТОВ «Васюти» на Волині зазнала суттєвих змін із боку оптимізації собівартості виробництва. Якщо раніше на 70% тут використовували оригінальні препарати, то з минулого року співвідношення оригінальні/генерики змінилося прямо протилежно.

Таким досвідом поділився директор СТОВ «Васюти» Геннадій Гадзовський (Волинська обл.) у журналі The Ukrainian Farmer.

«Звісно, обираємо найкращі надійні препарати з портфоліо постпатентних компаній. У виборі препарату покладаюся не лише на власну думку, а й на думку інших досвідчених експертів, зокрема керівників науково-дослідних центрів холдингів, які на своїх полігонах випробовують різні продукти й мають підтверджені фактичні цифри. Наша захисна стратегія базується на принципі превентивності. Ми не гасимо пожежі, а працюємо на випередження: є початок 31-ї фази пшениці, отже, потрібно внести фунгіцид. Звісно, залежно від температури, підібравши оптимальний час унесення», – зазначив Геннадій Гадзовський.

Крім того, зважають на те, щоб препарат не мав післядії на наступну культуру. Адже піщані ґрунти, на яких працює господарство, не мають вбирного комплексу, тож діюча речовина препаратів довше розкладається, як на чорноземах.

«Маю негативний досвід, коли застосував дешевий продукт на сої і нашкодив наступній у сівозміні пшениці. Тож тепер уважаю, краще заплатити дорожче за якісний продукт без післядії й не мати проблем у своїй сівозміні», – додав аграрії.

Нагадаємо, у гоосподарстві також поділилися дієвим та ефективним методом унесення карбаміду.