На посівах озимого ріпаку триває розвиток шкідників
На посівах озимого ріпаку триває розвиток стеблового капустяного і великого ріпакового прихованохоботника, якими в чисельності 1-4 екз. на рослину слабко пошкоджено 1-5, осередково до 10% (Миколаївська обл.) рослин.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У прикрайових смугах посівів відмічається шкідливість хрестоцвітих блішок, де ними пошкоджено до 5% рослин чисельністю 1-3 екз. на кв.м. Жуки хрестоцвітих блішок найнебезпечніші для сходів ярого та озимого ріпаків рано навесні (після відновлення вегетації озимого).
Активність і шкідливість блішок збільшується в жарку посушливу погоду. Враховуючи те, що за температури понад +150С у суху сонячну погоду цей шкідник за чисельності понад 5 екз. на кв.м здатен повністю знищити сходи культури, захист сходів від них – важлива ланка у системі захисту ріпаку.
Захист посівів проводять за наявності 3-5 блішок на кв.м. Подекуди спостерігається літ метеликів капустяного та ріпакового біланів. Шкідниками заселено 10% площ у середній чисельності метеликів 1 екз. у полі зору за 10 хвилин спостережень.
У господарствах Дніпропетровської та Одеської областей за незначної чисельності відмічають білокрилку. У Волинській, Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській областях виявлено шкідливість ріпакових квіткоїда та листкоїда, якими пошкоджено 1-6% рослин.
На 2-42% обстежених площ культури відмічають розвиток пероноспорозу, альтернаріозу, фомозу, бактеріозу, осередково білої плямистості, борошнистої роси. Ними уражено 1-5 макс. до 10% рослин (Житомирська, Київська, Миколаївська, Черкаська обл.).
Раніше повідомлялося, як підвищити ефективність інсектицидного захисту ріпаку завдяки дронам.