Британські вчені працюють над картоплею швидкого приготування
Агротехнологічна компанія B-hive Innovations, Branston Potatoes та Інститут Джеймса Хаттона працюють над проєктом отримання картоплі швидкого приготування, яка готується так само швидко як рис чи макарони.
Про це повідомляє DailyMail.
Для цього планують відредагувати частину ДНК рослини, яка контролює швидкість розм’якшення клітин овоча.
Основним акцентом буде картопля Maris Piper, відома своєю блідо-золотистою шкіркою та кремово-білою м’якоттю, яка вважається «універсальною», тому що з неї можна готувати чіпси, печеню тощо.
Проєкт під кодовою назвою TuberGene також вирішуватиме ще одну серйозну проблему для виробників картоплі – утворення синців.
Окрім швидшого приготування та меншої схильності до синців, ці зміни також можуть включати більшу стійкість до хвороб, кращу харчову цінність або довший термін зберігання.
Експерти планують використовувати відомий інструмент редагування генів CRISPR, який діє як пара «молекулярних ножиць», які можуть розрізати дві нитки ДНК у певному місці.
«Редагування генів та інші технології точної селекції пропонують безпрецедентні можливості для швидкого покращення характеристик картоплі, задовольняючи потребу швидко реагувати на мінливі переваги споживачів», — сказав доктор Роб Хенкок, науковий співробітник Інституту Джеймса Хаттона.
ГМ-продукти дозволені до продажу у Великій Британії, лише якщо вони вважаються такими, що не становлять ризику для здоров’я та не вводять споживачів в оману.
Крім того, якщо генетично модифіковані харчові продукти мають меншу поживну цінність, ніж їхні негеномодифіковані аналоги, їх не дозволять продавати.
Читайте також: Генетично модифікована картопля дала втричі вищий урожай