Овочі-Ягоди-Сад

Виноград презимував добре, – вчені

Виноград презимував добре, – вчені

Поточний стан зимуючих вічок винограду задовільний, пошкодження основних бруньок не перевищують рівні, які можуть зменшувати урожайність насаджень. Ембріональна плодоносність бруньок винограду достатня для отримання доброго врожаю у 2024 році. Потенційні рівні врожайності залежатимуть від подальших погодних умов, а також агротехнічного догляду за насадженнями.

Про це йдеться у довідці про стан виноградників станом на 1 березня 2024 року, оприлюдненої Національним науковим центром «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».

Зазначається, що на Півдні Одещини на виноградниках спостерігається початок фенологічної фази розвитку винограду – сокорух. В цей час приморозки при температурі -3… -4 °С можуть пошкоджувати вічка, які вже набубнявіли.

Для нормального розвитку фази сокоруху винограду необхідна достатня вологість ґрунту на рівні 100-95% НВ. Визначення польової вологості ґрунту на виноградниках ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» свідчить про задовільне вологозабезпечення рослин на початок вегетації. Так, вологість ґрунту в шарі 0-20 см на рівні 70%НВ, на глибині від 20 до 100 см – 81-84%НВ.

Атмосферні опади осіннього та зимового періодів покращили значення запасу ґрунтової вологи на виноградниках. Запас продуктивної вологі в метровому шарі важкосуглинкового чорнозему на кінець лютого дорівнює 92 мм, що відповідає середньо-багаторічним значенням.

Читайте також: Уряд збільшив гранти на виноград