Агрономія

Чисельність мишоподібних гризунів на посівах зеншилася через несприятливі умови

чисельність мишей

Через несприятливі для розвитку мишоподібних гризунів кліматичні умови (опади, перезволоження ґрунту, коливання добових температур) їх чисельність зменшилась.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Популяція гризунів була у пригніченому стані та характеризувалась низькими показниками життєдіяльності. На посівах озимих зернових та ріпаку обліковували 1-2, осередково на окремих полях у крайових смугах Дніпропетровської, Миколаївської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей 3-4 колоній на гектар з 2-6 жилими норами.

На 50-84% обстежених площ багаторічних трав, садах, неорних землях, полях після просапних культур мали місце 2-4, в осередках Волинської, Дніпропетровської, Тернопільської, Хмельницької областей 5-6 жилих колоній на гектар.

Більшість слідів життєдіяльності мишоподібних гризунів спостерігалось по краях посівів озимої пшениці, біля лісосмуг, де нори не заливались талою водою.

Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатиме від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців.

За середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Посіви зі щільністю понад 3-5 колоній на гектар потребують захисту через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів.

Раніше повідомлялося, які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.