Умови для перезимівлі озимих у першій декаді лютого були задовільні
Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур протягом першої декади лютого були задовільні. У деяких регіонах (південний, східний, західний, частково центральний) починаючи з перших днів лютого середньодобові температури повітря перевищили біологічний мінімум (5 0С), тому на сьогодні рослини знаходяться у стані неглибокого зимового спокою.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
На думку вчених такий температурний режим провокує більш активне проходження фізіологічних процесів у рослинах озимих культур. Зимовий спокій озимини порушений і якщо втрата загартування за тривалої відлиги у першій половині зими швидко компенсується за рахунок вуглеводів, то майже не відновлюється у другій її половині.
Для встановлення життєздатності посівів та визначення вмісту розчинних вуглеводів науковцями Інституту рослинництва імені В.Я.Юр’єва НААН було проведено обстеження полів Харківської області.
Результати проведених аналізів та спостережень свідчать, що переважна кількість посівів озимих зернових культур (близько 85-91% усіх проаналізованих зразків) представлена розкущеними або слаборозкущеними рослинами, надземна частина яких має незначне пошкодження низькими температурами, а саме 10-20 % площі листової пластинки, це рослини які перебували під час зниження температури над сніговим покривом.
Проте, корені, а в розкущених рослинах – коренева система, вузли кущіння пошкоджень практично не зазнали. Життєздатність рослин досить висока – 91-98% живих рослин на добре розвинених посівах та 86-89% – на слаборозвинених посівах.
Нагадаємо, сільгосппідприємства розпочали підживлення озимих по мерзлоталому ґрунту.