Ефективні температури для винограду добирають теплоакумуляційними ґрунтами
Для вирощування пізньостиглих сортів винограду в північних та східних регіонах України сума ефективних температур може не досягати рекомендованих 3000°C завдяки підвищеній інсоляції та підбору ґрунтів, що акумулюють тепло.
Про це в статті журналі «Садівництво по-українськи» написав Вадим Соловей, співробітник ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського».
«У провінції Бордо (Франція) середня сума температур за травень-вересень наближається до 2600°C, а виноград нормальної якості, за висновками самих же французьких виноробів, буває тільки раз на чотири роки, а найвищої — раз на десятиріччя, – зазначив спеціаліст. – Проте Бордо є всесвітньовідомим центром виноробства, бо проблему частково усунули підбором специфічних ґрунтів, що акумулюють тепло, — із майже метровим шаром гальки (ріняку), підстелених глинисто-піщаними відкладеннями. Крім цих ґрунтів там використовують суглинкові, які містять домішки вапняку і гальки, а також іще сухіші вапнякові й крейдяні».
Він також додав, що для вирощування винограду середнього строку дозрівання, а поготів середньопізнього, потрібні певні умови — підбір відповідних умов мікроклімату, особливо на схилах теплих експозицій, вирощування з південного боку будівель, парканів тощо, штучне подовження вегетаційного періоду за допомогою скляного чи плівкового дашка.
Читайте також: На півночі винограду потрібне або укриття, або гібридні форми