Агрономія

Погодні умови сприяли розвитку мишоподібних гризунів

Погодні умови сприяли розвитку мишоподібних гризунів

Погодні умови, що склались в другій декаді листопада, в цілому були сприятливі для подальшого розвитку та розселення мишоподібних гризунів. Концентрація їх проходить на незібраних площах кукурудзи, в місцях резервацій, продовжується поступова міграція гризунів на поля ріпаку, площі під озимими зерновими.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

Зокрема, на 5-30% (Івано-Франківська, Житомирська, Чернівецька обл.) обстежених площ озимих зернових відмічають переважно крайове заселення посівів, де обліковують від поодиноких жилих нір до 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектарі (Запорізька обл.). На озимому ріпаку виявляють 1-3, макс. 4 (Дніпропетровська обл.) колоній на гектарі з 3-10 жилими норами.

Повсюди на багаторічних травах, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях обліковували по 2-5, макс. 6-7 (Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Черкаська, Чернівецька обл.) жилих колоній на гектарі у кожній по 3-10 жилих нір. Осередки надпорогової чисельності мишоподібних гризунів локалізовано. За видовим складом мишоподібних гризунів переважають звичайна та гуртова полівки.

Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди, що вимагатиме проведення постійного моніторингу їх чисельності та за наявності 3-5 жилих колоній на гектар проведення захисних заходів шляхом внесення дозволених до використання родентицидів.