Овочі-Ягоди-Сад

Саджанці лохини мають міцно триматися за землю

Саджанці лохини мають міцно триматися за землю

Для того, щоб саджанці лохини добре прижилися, слід дотримуватися термінів та технології висаджування, вчасного та достатнього поливу. А також варто обирати розсадник з репутацією.

Такі поради дав у журналі «Садівництво по-українськи» фахівець із розсадництва з Житомирської області Володимир Дмитрієв, досвід якого з вирощування лохини налічує понад 30 років.

Рослини з відкритою кореневою системою спеціаліст радить саджати доволі швидко, максимум за три дні. Процес відбувається навесні, з кінця березня, чи восени. В останньому випадку є ризик підмерзання. Якщо очікується безсніжна зима з морозами понад –20 °С, саджанці мульчують хвоєю чи тирсою на висоту 10 см.

Одразу проводять крапельне зрошення, укладаючи стрічки з двох боків ряду з невеликим інтервалом між крапельницями. Корені треба добре забезпечити водою до того, як вони розрослися. Кореневу шийку саджанця треба заглибити на 2 см, а кореневу систему щільно обжати ґрунтом.

«Щоб проконтролювати якість посадки, треба рослину потягти за верхівку. Якщо вона легко висмикнеться, значить, посадка проведена неправильно, — дав пораду фахівець. — Саджанець має міцно триматися за землю».

Найпоширеніша схема посадки: міжряддя — 3 м, між рослинами — 1 м, для низькорослих сортів — 0,8 м, високорослих — 1,2 м. На гектар плантації потрібно понад 3 тис. рослин, на 30 га — до 100 тис. Ширину міжряддя роблять такою, щоб там пройшла косарка й обприскувач. 

«Власник плантації повинен розумітися на лохині, — резюмував свої рекомендації Володимир Дмитрієв. — Варто спочатку посадити кілька кущів, поспостерігати за їх динамікою, вивчити особливості сортів і догляду за ними. Далі довідатися про розсадник, який зацікавив найбільше, дізнатися, яка його репутація».

Читайте також: Лохина дала середній урожай та оптимістичну ціну