Тваринництво

Які породи курей невразливі до хвороби Марека

Дослідження вчених Державної дослідної станції птахівництва НААН продемонстрували, що кури лінії 14 породи Полтавська глиняста та голошиї кури мають найбільшу резистентність до хвороби Марека. Це являє інтерес для подальших досліджень і селекційної роботи для створення птиці, резистентної до хвороби Марека, а також розведення і використання птиці вітчизняних порід.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У дослідах вивчали чутливість п’яти порід курей: лінії 14 породи Полтавська глиняста, лінії Г2 породи Плімутрок білий, лінії 38 породи Род-айленд, лінії А породи Бірківська барвиста та голошиїх курей замкненої популяції генофондної колекції ДДСП НААН.

Лінія 14 породи курей Полтавська глиняста з підвищеною стійкістю до хвороби Марека була створена в Україні наприкінці ХХ століття.

Голошиї кури мають підвищену здатність до подолання проблем генотип-середовища в умовах спекотного клімату.

Нагадаємо, хвороба Марека – одна з найнебезпечніших хвороб вірусної етіології. Основним методом боротьби з нею є вакцинація добових курчат або введення живої вірус-вакцини в ембріон на 18-ту добу інкубації.

Пошук альтернативних методів захисту птиці від хвороби Марека триває. Вважається, що для надійного контролю необхідно поєднати вакцинну стратегію з використанням ліній курей, резистентних до цієї хвороби.