Неналежне транспортування яєць може звести нанівець ідеальне утримання птиці
Пошкодження курячого яйця може статися на будь-якому етапі його транспортування чи сортування. Це – дуже відповідальний момент у процесі виробництва, підкреслив Олег Федоров, головний технолог Тернопільської птахофабрики, на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming.
«Адже навіть забезпечивши всі умови для знесення куркою якісного яйця і витративши кошти на її годівлю, лікування, профілактику захворювань тощо, на кінцевому етапі велика кількість яйця може бути відбракована через неналежне транспортування і підприємство недоотримає прибуток», – зазначив він.
На етапі транспортування яйця від несучки до складу готової продукції є дуже багато різного технологічного обладнання, що може пошкодити шкаралупу, і яйце не зможе довго зберігатися.
Якщо на транспортному елеваторі розбилося одне яйце, воно забруднить ще 20-40, які перейдуть у категорію брудних і не зможуть потрапити в торговельну мережу – лише на перероблення.
«Часто трапляється, що стан на ринку курячого яйця такий, що доводиться працювати на невисокій рентабельності, і у цей період саме зменшення бою, насічки й кількості брудного яйця – єдиний шлях для отримання прибутку, – наголосив Олег Федоров. – Тобто збільшення кількості кондиційної продукції завжди має бути в пріоритеті».
Як повідомлялося, якість шкаралупи змінюється з віком несучок.