Україна приєдналась до угоди про обмеження субсидій в галузі рибальства
Верховна Рада України ратифікувала Протокол до Угоди про субсидії у галузі рибальства, які ведуть до надмірного вилову риби та виснаження природних ресурсів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
Прийнятий Закон матиме позитивний вплив на стійкість запасів Світового океану та рибальства, а також обмежить надання безрозмірних і шкідливих субсидій іншими країнами.
Відповідну Угоду про рибальські субсидії було ухвалено Світовою організацією торгівлі (СОТ) в червні 2022 року. До неї вже встигли приєднатися США, ЄС та деякі інші країни.
«Сам текст угоди доволі простий і спрямований на уникнення субсидій, які сприяють незаконному рибальству та надмірному вилову риби. У самій системі СОТ ця угода є вкрай важливою, бо вона є частиною більш широкого порядку денного. Глобальна торгівля зараз переходить в період, коли головним барʼєром стають величезні субсидії під благородним прикриттям, здебільшого щодо захисту довкілля. Тому стратегічне завдання України це створити правильну систему фінансової підтримки бізнесу, і перш за все промисловості. Це завдання наше внутрішнє. А на міжнародному рівні ми будемо працювати над інструментами, які обмежують безрозмірні і шкідливі субсидії в інших країнах, але водночас дозволяють нам прискорено розвиватися», – зауважив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.
За його словами, СОТ зараз стоїть на роздоріжжі і сама можливість укладення глобальних угод, які стосуються всіх держав-членів, свідчить про можливість прогресу і по інших питаннях. Угода про рибальські субсидії також є важливим елементом залучення і допомоги Глобальному Півдню.
Згідно з положеннями Угоди членам забороняється субсидування незаконного, непідзвітного і нерегульованого рибальства, надання субсидій для вилову виснажених запасів та підтримку рибальства за межами юрисдикції прибережної держави та за межами компетенції регіональних організацій з управління рибальством. Крім того, кожен член СОТ повинен виявляти належну стриманість під час надання субсидій суднам, які ходять не під його прапором, а також субсидій для вилову запасів риби, статус яких є невідомим.
Зазначена домовленість покликана обмежити шкідливий вплив субсидій на рибні запаси Світового океану, стан яких стрімко погіршується. Щорічно загальні світові обсяги субсидій для рибальства становлять близько 35 млрд дол. США.