Як «АгроВіста» скоригувала підходи до підживлення культур
У компанії «АгроВіста» зменшили норми норми внесення калію та фосфору, розраховуючи на правильну сівозміну та залишкову дію добрив, унесених у попередній період. Норми внесення азотних добрив лишили без змін. Також не відмовилися від унесення мікроелементів, адже бачать у цьому стабільний ефект.
Про це розповів директор ТОВ «АгроВіста» Павло Фесюк в інтевр’вю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Щодо ціни, то ми намагаємося купувати добрива якомога ближче до дати застосування. Бо тренд на добрива постійно низхідний. Система «поставка точно в термін» саме тепер дає добрий результат. Наприклад, 30 березня селітра коштувала 25 тис. грн/т, а 10 квітня – 20 тис. грн/т. Суттєве падіння ціни. Якщо можна прогнозувати поставку, щоб вона приїхала не за два тижні до внесення, а за день, це треба робити», – зазначив Павло Фесюк.
За його словами, для холдингу падінням ціни на добрива можна повністю покрити вартість ЗЗР.
«Загалом кожен аграрій знає свою технологію, і якщо вона давала результат у попередні роки, то буде рентабельною і цього року. Ключове, що зламалося, – співвідношення вартості технології до ціни продукції. Тому відмовлятися можна не від того, що тобі вчора приносило рентабельність, а від того, де змінилося співвідношення вартості технологічного заходу до ціни», – додав Павло Фесюк.
На прикладі добрив це, на його думку, найяскравіше простежується. Вартість добрив виросла в п’ять разів, а вартість продукції – мінімально. Тож у компанії в перспективі вивчають питання переходу на рідкі добрива. Один кластер агрохолдингу вже їх застосовує і це дає економічний ефект.
Нагадаємо, «АгроВіста» ввела в сівозміну гречку.