Клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить на зернових колосових
Клоп шкідлива черепашка розмножується та шкодить на озимих та ярих зернових колосових культурах.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Повсюди відмічається масове відродження личинок клопа шкідливої черепашки, які за середньої чисельності 0,5-2, максимум 3-6 екз. на кв.м у Дніпропетровській, Запорізькій та Миколаївській областях пошкодили 2-6% рослин на 10-57% обстежених площ.
Личинки здебільшого знаходяться в першому-третьому віках. Осередково в господарствах Кіровоградської області на 6% обстежених посівах озимої пшениці розвиваються та шкодять гусениці звичайної зернової совки (0,6 екз. на кв.м).
Захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки доцільно проводити за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 1-2 і більше (у посівах твердих і цінних сортів пшениці), на решті посівів за 4-6, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 личинок на кв.м.
Обприскування варто провести за 10-12 днів до окрилення клопів. Ці обробки ефективно регулюватимуть чисельність супутніх вищевказаних шкідників зернового поля та хлібних жуків і жужелиці, що харчуватимуться на колосі. В разі запізнення з обробкою або не проведення їх існує реальна загроза зниження маси та якості зерна.
Раніше повідомлялося, як захистити пшеницю від клопів шкідливої черепашки й личинок хлібного туруна.