Тваринництво

Світові ціни на м'ясо птиці рухаються вгору

Світові ціни на м'ясо птиці рухаються вгору

У травні середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО сягнуло 117,9 пункту, що на 1% вище за рівень квітня. Та, незважаючи на зростання, що триває вже четвертий місяць поспіль, його значення все ще на 4,1% нижче, ніж у травні 2022 року.

Про це повідомили у ФАО.

У травні вчергове зафіксовано зростання міжнародних цін на м’ясо птиці. Це обумовлено високим імпортним попитом, що зберігається, особливо в Азії, і деякими побоюваннями через імовірні короткострокові проблеми з постачанням через появу великих вогнищ грипу птиці.

Міжнародні ціни на яловичину підвищилися незначно, чому сприяли стабільно високі показники забою великої рогатої худоби в Австралії на тлі збільшення глобального попиту на постачання з Бразилії й обмеженості пропозиції в США.

Ціни на свинину у травні також зросли несуттєво. Хоча висхідний рух триває вже четвертий місяць поспіль, що пов’язано з обмеженістю пропозиції через зростання виробничих витрат і поширення хвороб тварин у інших країнах-виробниках і, як наслідок, збільшенням попиту на постачання з Бразилії.

Водночас міжнародні ціни на баранину впали на тлі високої експортної пропозиції в Океанії.

ФАО наголошує, що більшість цін для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО було невідомо на момент підрахунку й опублікування. Тому вартісне значення індексу цін на м’ясо ФАО за останні місяці отримано на основі поєднання прогнозованих і фактичних цін.

Нагадаємо, експорт м’яса птиці за чотири місяці приніс Україні $241 млн.