Тваринництво

Особливості використання кормових ферментів за воєнного часу

Особливості використання кормових ферментів за воєнного часу

Під час війни доводиться зважати на обставини, що значно обмежують застосування кормових добавок взагалі та ферментів зокрема. Кормові ферменти використовуються, виходячи з можливостей годівлі тварин кормами на основі певної сировини, до якої є доступ, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У цьому разі кормову сировину – зерно, шрот тощо – здають на аналіз до лабораторії, аби визначити вміст антипоживних речовин, і розробляють рецептуру відповідної ферментної суміші (мультиферментної композиції). Її склад теоретично є специфічним для кожного окремого господарства, але практично він може бути застосований для обмеженої групи господарств, які використовують однакову кормову сировину.

Зважаючи на обставини воєнного часу, доступна кормова сировина у споживачів з областей, які зазнають руйнувань, дуже обмежена, а в деяких випадках фермерам доводиться підіймати господарства практично з нуля. У цих випадках не можна застосувати методику додавання кормових ферментів за принципом over the top – до збалансованого повнораціонного комбікорму, як зазвичай роблять у ЄС, США та інших розвинутих країнах.

Як повідомлялося, кормові ферменти й еубіотики покращують ефективність виробництва яєць.