Овочі-Ягоди-Сад

Боротьбу зі шкідниками винограду починають до садіння

Боротьбу зі шкідниками винограду починають до садіння

З-поміж шкідників рослинам винограду в молодому віці найбільше дошкуляють саме ґрунтові — личинки хрущів, дротяники, капустянки та інші. Це пояснюється ще слабким розвитком кореневої системи та замалою листково-стебловою масою рослин. Боротьбу із ґрунтовими шкідниками починають ще перед садінням, вимочуючи корені саджанців у розчині інсектицидів.

Про це статті в журналі «Садівництво по-українськи» пишуть Олексій Олефір та Микола Артюх, кандидати сільськогосподарських наук, Наталія Сівак, співробітники ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» а також Сергій Микитенко, кандидат сільськогосподарських наук.

«Найбільш небезпечними шкідниками, з огляду на масштаби пошкоджень, є личинки хрущів, що здатні перегризати навіть коренештамби кущів, – наголошують автори. – Великої шкоди молодим насадженням можуть завдавати гусениці озимої совки. Удень вони вдало ховаються у верхніх шарах ґрунту й лишаються поза увагою, але здатні за короткий період пошкодити майже всю надземну частину кущів». 

Боротьбу із ґрунтовими шкідниками починають ще перед садінням, вимочуючи корені саджанців у розчині інсектицидів: Бі-58 новий, Актара, Конфідор та інші. 

«Протягом вегетації рослин важливо своєчасно обприскувати від хвороб (5−7 разів за сезон), не допускаючи значних пошкоджень листового апарату. Для економії пестицидів верхні форсунки під час обприскування молодих виноградників блокують», – радять у статті.

Читайте також:  Учена назвала 7 заходів профілактики хрущів на винограді