Міцність шпалери в саду залежить не тільки від стовпів
Правильно встановлені переднапружені стовпи від надійного виробника, відповідний дріт та інші елементи конструкції забезпечують стійкість садової шпалери.
Про це йдеться у публікації в журналі «Садівництво по-українськи».
Щоб стовпи служили довго, важливо зробити їх правильний монтаж, зауважують спеціалісти.
Треба дотримуватися відстані між ними за технологією. Якщо замість необхідних 7−8 м, ви вирішите зекономити на кількості стовпів та поставити їх на відстані 10 м, можна очікувати що навіть невеликого навантаження вони можуть не витримати. При цьому погодні умови це лише один з чинників ризику, наголосив Вадим Кузминський, керівник компанії «ЄФТ Плюс», яка займається встановленням обладнання для саду.
Коли утворюється плодова стіна в саду, дерева досягають 3,5−4 м росту, а на гектарі утворюється врожай до 70 т яблук, значно збільшується навантаження на шпалеру. Кліматичні зміни ризики зростають завдяки ймовірності урагану, граду. Переднапружений стовпчик компенсує навантаження на шпалеру.
«Але це тільки каркас, тому важливий весь конструктив шпалери: професіональний дріт з розтягуванням до 4%, максимальне навантаження дроту на розрив в залежності від його діаметру. Всі інші елементи конструкції мають бути міцними, щоб вона не склалася, як картковий будиночок», — резюмував керівник «ЄФТ Плюс».
Читайте також: Бетонний стовп у саду вирішує відразу купу проблем