Виробництво молока А2 – вигідний бізнес для фермерів і переробників
Виробництво А2 молока та молочних продуктів вигідне для фермерів і переробних підприємств. Адже закупівельна ціна такого молока на ринку на 2-3 грн/л вища за вартість звичайної сировини, а готова продукція коштує не менше як 40 грн/л.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Причому на етапі поширення на ринку ціна молока А2 зростатиме. Натомість інвестиції в бізнес – мінімальні. Фактично це тільки разові витрати на генетичне дослідження дійних корів, бо генотип корови впродовж життя не змінюється.
Вартість генетичного дослідження зіставна з тестуванням на COVID-19 методом ПЛР-тесту. З тим можна протестувати як одну корову, так і все стадо.
За даними генетичної лабораторії «Ангельське молоко», 25-50% корів стада здатні виробляти молоко А2.
«Ця здатність залежить від породи корів, бугаїв-плідників, генотипу сперми, – зазначив завідувач відділу Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України Віктор Досенко. – Дуже високий відсоток таких корів серед лебединської породи. Цікаво, що після генетипування корів у Польщі з’ясувалося, що у їхніх стадах значно менше корів із генотипом казеїну А2».
Для виробників молока та молочної продукції витрати також мінімальні – фасування молока А2 у тару з етикеткою, що підтверджує контроль генетичної лабораторії.
«Головна інвестиція цього нового для України бізнесу – інформаційна. До споживачів слід донести, що поряд із безлактозним молоком на полицях супермаркетів з’явилася здорова корисна продукція – молоко А2. А їхня комбінація – ідеальний молочний продукт», – переконаний співзасновник проєкту «Ангельське молоко» Остап Древицький.