Овочі-Ягоди-Сад

Учені покращують умови праці тепличників

Учені покращують умови праці тепличників

Учені Вагенінзького університету (Нідерланди) працюють над покращенням умов праці в теплицях. Адже виробництво все більше роботизується, механізується та оцифровується. Проте потребує працівників. Щоб залучити робітників, радять змешити вплив спеки та високої вологи на людей, підтримувати зв’язок з колегами, командою та машинами.

Про це йдеться у повідомленні на сайті університету.

Зазначається, що значна частка роботи в теплицях виконується працівниками-мігрантами, які також стають все старшими. Вони працюють у теплому та вологому середовищі. Контактів із колегами стає менше, оскільки машини взяли на себе частину логістичних операцій: працівники також менш мобільні у своїй роботі. Залишається все менше місця для взаємних контактів. Через це робота в тепличному господарстві стає менш привабливою для трудових мігрантів, тоді як галузь їх потребує. 

Саме тому дослідники розпочали проєкт Joyride Horticulture. У ньому 6 складових.

«The Cool Worker» покликаний зробити роботу в теплиці менш жаркою, наприклад, за допомогою адаптованого одягу, активної вентиляції, а також місцевого охолодження та тіні.

«The Ambient Worker» – про використання цифрових технологій для підтримки співробітників у їхній роботі, наприклад, за допомогою відеоінструкцій і прямого зворотного зв’язку щодо якості виконання завдання від інтелектуальних систем і машин. 

«The Social Worker» стосується контакту з колегами та навчання менеджменту: як працівник, наприклад, може підтримувати зв’язок із колегами під час роботи через зображення та навушники.

«The Team Worker» — це згуртованість у команді на робочому місці.

«Безпечний працівник» стосується фізичного здоров’я та безпеки: це включає, наприклад, фітнес і роботу без травм. 

Нарешті, «The Cobot Worker» розповідає про майбутнє роботи: як виглядатимуть робочі місця, планування завдань і внутрішній транспорт у майбутньому, якщо частину роботи виконуватимуть роботи.

Читайте також: Німецькі садівники побоюються нестачі українських та узбецьких працівників