Агрономія

Розкислення ґрунту дає змогу істотно заощадити на добривах, – досвід

Розкислення ґрунту дає змогу істотно заощадити на добривах, – досвід

У господарстві «Екоагроферма» цього року отримали пристойну врожайність культур без внесення азотних добрив. Цьому, зокрема, сприяло те, що кілька років тому в господарстві розкислили ґрунт, застосувавши доломітне борошно. Тож ефект від цього відчувають і нині.

Про це розповів власник ТОВ «Екоагроферма» Руслан Артеменко (Житомирська обл.) у ході мітапу «Як зекономити на добривах, підвищивши врожайність до 20%», інформує AgroTimes.  

«Ми купували доломітне борошно ще за ціною 1,8 тис. грн за тонну з доставкою. І з самого початку працювали нормою 500 кг/га. Подальші аналізи показали, що кислотність ґрунту істотно змінилася. Звісно, нині ціна на нього зовсім інша. Але цього року ми зовсім не вносили азоту й отримали врожайність пшениці 35-40, а місцями й 45 ц/га, а ріпаку – 25 ц/га. І саме розкислення дало змогу отримати цей результат. А сусіди вносили серйозні норми азотних добрив і отримали 45 ц/га. Але ж ми добре розуміємо економіку питання», – зазначив Руслан Артеменко.

За його словами, цього надскладного року, коли до викликів, спричинених війною, додалися ще й погодні «сюрпризи», багато аграріїв тримаються на тому, що вносили і робили раніше.

«Завдяки тому, що два роки тому ми використовували доломітне борошно, поки що по інерції рухаємось», – додав аграрій.  

Нагадаємо, навіть за середньої кислотності ґрунту засвоєння добрив знижується на 30%.