Техніка

Завдяки параболічній скобі рослини краще ростуть

Завдяки розпушенню ґрунту  параболічною скобою та накопиченню повітряної вологи спостерігався кращий розвиток саджанців винограду та рослин пшениці.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пишуть Михайло Савін, провідний науковий співробітник, Андрій Кувшинов, заввідділом механізації ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».

Учені зазначають, що проведеними свого часу дослідженнями встановлено, зокрема, що обробіток ґрунту параболічною скобою забезпечує протягом трьох років істотне накопичення та збереження вологи, особливо в посушливі роки. Щільність ґрунту зони розпушення знижується на 0,13 г/см3 , а фільтраційна здатність підвищується на 16%. На третій рік після обробітку скобою кількість активних коренів у зоні розпушення зросла вдвічі, збільшилася маса приросту пагонів на 12%, а урожайність насаджень на 10%. Питома енергомісткість ґрунтообробітку скобою зменшується в середньому на 35%, а витрати палива на 10−14%.

«Візуальними спостереженнями встановлено, що виноградні саджанці, які висаджені по лінії проходу скоби, краще приживаються і швидше ростуть у порівнянні із саджанцями класичної технології», – зазначають дослідники. 

Вони також наводять приклад застосування параболічної скоби перед сівбою пшениці.

«У ННЦ «ІВіВ ім.  В.  Є.  Таїрова» Одеського району Одеської області підготували площу під садіння виноградників з розпушенням ґрунту по лінії рядків параболічною скобою, – пишуть у статті. – З якихось причин частину цієї площі засіяли зерновою культурою. Від появи сходів і впродовж подальшої вегетації рослини, висаджені по смузі розпушення, помітно випереджали своїх сусідів. Це спостереження свідчить про те, що розпушений скобою ґрунт забезпечує більше сприятливих умов для росту і розвитку рослин, зокрема внаслідок уловлювання і накопичення повітряної вологи». 

Читайте також: Параболічна скоба розпушує ґрунт у 2,24 раза ефективніше за плуг