Агрономія

Добрива у «ВФ Гуменецьке» економлять завдяки точному внесенню

дефіцит азотних добрив

У господарстві «ВФ Гуменецьке» на Хмельниччині практикують точне внесення добрив, аби економити обсяги.

Про це розповів агроном господарства Ульрік Пуансо в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

На ріпаку, пшениці гранульовані селітру, сульфат амонію вносять перед культивацією розкидним способом. Під кукурудзу вносять у рядок, бо не мають сівалок, які можуть вносити розкидним способом.

«Найбільше маємо брак фосфору, калію в ґрунті достатньо. Окрім того, біля нас розташована велика птахофабрика, тож ми під кукурудзу вносимо курячий послід, потім ще додаємо амофос у рядок у нормі 63 кг/га. А якби вносили розкидачем через лійку, треба було б мінімум 100 кг/га добрив, щоб отримати такий самий ефект. Крім того, курячий послід містить багато мікроелементів – аналізи підтверджують», – зазначає Ульрік Пуансо.

Фосфорні добрива вносять у рядок. За словами агронома, на полях господарства рН ґрунту майже 8, а на полях поблизу цементного заводу – 8,2. Це дуже високий показник.

«Якщо на кислих ґрунтах уносять сульфат амонію з обережністю, то я, навпаки, буду кидати багато й не буду розкисляти ґрунт. Інший чинник, що підвищує рН – фосфор, який потім з’єднується з кальцієм і стає недоступним для рослини, – додав агроном. – Якщо я фосфор розкидаю по полю лійкою, мені потрібно якомога швидше його закривати, щоб він не контактував із повітрям. Бо інакше зі 100 кг/га доступного фосфору буде лише 30. Ми вносимо фосфор тільки через сівалку – щоб він був максимально ближче до рослини. Але це тільки під кукурудзу, під решту культур розкидаємо на загальну площу».

Нагадаємо, «ВФ Гуменецьке» на Хмельниччині отримує високі врожаї соняшнику без добрив.