Війна з рф та воєнний стан не є форс-мажорними обставинами для усіх підприємців
Під час війни для багатьох підприємців актуальним стало питання форс-мажору, як можливості відстрочити виконання зобов’язання за укладеним договором або уникнути нарахування штрафних санкцій.
Про це в телеграм-каналі «Агробізнес: земля і податки» повідомили фахівці ЮФ Martyniv Law Firm.
Правці нагадують, що у нинішніх реаліях військова агресія рф та введення воєнного стану є основним аргументом бізнесу неможливості виконати свої зобов’язання. При цьому, саме лист ТПП України від 28.02.2022 є тим документом, що на думку багатьох підприємців, підтверджує форс-мажорні обставини.
«Однак, наголошуємо, що військова агресія рф та введення воєнного стану не є форс-мажорними обставинами для усіх суб’єктів господарювання без винятків, а можуть бути лише для тих, у кого неможливість виконання своїх зобов’язань за договором перебуває у безпосередньому причино-наслідковому зв’язку з такими обставинами», – констатують в ЮФ Martyniv Law Firm.
Водночас юристи вважають, що не слід забувати про встановлений порядок підтвердження ТПП форс-мажору та вимог укладених договорів з вчасного повідомлення контрагента про таке настання.
«Наразі, відповідно до відомостей з офіційного сайту ТПП України, видача індивідуальних сертифікатів про форс-мажор проводиться у загальному порядку», – підсумували фахівці.
Раніше ми писали, як засвідчити форс-мажорні обставини через війну з РФ. Також оприлюднено перелік документів для одержання сертифікату про форс-мажорні обставини.