Тваринництво

Як скоротити витрати на корми для поросят

Якісні престартери для поросят – це повнораціонні суміші, вони можуть бути виготовлені тільки в заводських умовах і є відносно дорогими, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Тому стартерні, гроверні й фінішні повнораціонні суміші для старших вікових періодів готують переважно на власному кормовиробничому обладнанні. Наприклад, стартерні комбікорми для поросят, які починають застосовувати на дорощуванні та виготовлені в умовах господарства, можуть складатися приблизно з 20-30% кукурудзи, 20-30% пшениці, 20-30% ячменю та 20% стартової білково-мінерально-вітамінної добавки (БМВД).

Додавання БМВД до подрібненої зерносуміші збагачує її протеїном, амінокислотами, мікро- та макроелементами й різними біологічно активними добавками. Але є дві основних передумови – зернова група має бути доброякісною і перевіреною на реальну поживність її складових.

Крім того, обладнання в кормоцеху повинно бути належним чином налагодженим і виробляти однорідну кормосуміш.

Згодовувати такий розсипний комбікорм починають із 6-7-тижневого віку поросят і поступово за 3-5 днів заміняють престартовий повнораціонний гранульований комбікорм. Досвід господарств свідчить, що такий підхід до годівлі скорочує витрати на корми.

Нагадаємо, після відлучення поросят 5-10 днів годують комбікормом-престартером.