Агрономія

Органо-мінеральні добрива набувають популярності в умовах екологізації

В умовах світової тенденції до екологізації сільгоспвиробництва дедалі популярнішими стають органо-мінеральні добрива (ОМД), пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Протягом останніх 20-25 років за традиційних методів ведення сільського господарства через занепад тваринництва в Україні на поля вносять переважно тільки мінеральні добрива, які мають кислий або лужний характер, не забезпечуючи повне відновлення родючості ґрунтів і загострюючи несумісність між застосуванням інтенсивних технологій та екологічними вимогами», – зазначив Микола Солодушко (Інститут зернових культур НААН).

Тому, за його словами, в аграрній галузі все більше почали приділяти увагу біологічним системам землеробства, заснованим на екологізації та біологізації процесів зерновиробництва.

«Особливе місце в технологіях біологічного спрямування мають органо-мінеральні добрива, де як активатори мікробіологічних процесів виступають природні фізіологічно активні сполуки, до яких належать гумінові речовини, що містяться у всіх природних середовищах, зокрема в природних водах, ґрунтах, торфі, сапропелі та бурому вугіллі», – додав науковець.

Це принципово нові технології землеробства, що ґрунтуються на засадах збалансованого природокористування, інтегрального керування земельними ресурсами, розумної гармонії економічних та екологічних інтересів.

Крім того, ОМД допомагають зв’язуванню шкідливих речовин, важких металів і залишків пестицидів у нерозчинні форми, що позитивно впливає на стан навколишнього середовища.

Раніше повідомлялося, за яких умов органо-мінеральні добрива найефективніші на пшениці озимій.