США стали основним імпортером українського гороху
За результатами 2021 року Україною було зібрано 581 тис. т гороху, що на 21% більше аналогічного показника минулого року.
Таке зростання вдалося досягти за рахунок збільшення врожайності гороху, оскільки приріст посівних площ був мінімальний. Беззаперечним лідером по обсягам виробництва в 2021 році є Запорізька область, на території якої зібрали 22% валового збору гороху, повідомляють в УКАБ. Далі слідують Миколаївська та Харківська області, які мають по 9% валового збору.
Скорочення посівних площ під горохом відбулося в 2019 році майже в 2 рази. Основною причиною була постійна зміна основних країн-імпортерів українського гороху, що ускладнювало процес планування і робило український ринок даного продукту погано прогнозованим. Імпортні поставки гороху в країну відсутні.
«Загалом за 10 місяців 2021 року було експортовано 22,8 тис. т гороху, що на 28% більше аналогічного показника минулого року. Варто відмітити чергову повну заміну країн-партнерів по торгівлі горохом. Якщо в 2020 році основними країнами-імпортерами українського гороху були Іспанія, Туреччина та Польща, то за 10 місяців 2021 року 99% українського експортних відвантажень даної культури відбулося в США, – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ. – Швидше за все така зацікавленість в українському гороху зі сторони США виникла через неврожай бобових в Північній Америці через посуху. Зазвичай дана країна у разі потреби імпортувала горох з Гватемали та Мексики, а несприятливі погодні умови зменшили валовий збір як на території США, так і в традиційних країн-експортерів. Тому США знайшли необхідні обсяги в Україні».
Нагадаємо, Україна може збільшити експорт гороху. Раніше Harveast Holding експортував першу партію гороху до Італії.