Агрономія

У США зняли заборону на використання гербіциду паракват

Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) зняло заборону на використання фермерами гербіциду паракват. Відтепер вони можуть застосовувати його на певних умовах, пише modernfarmer.com

Цей препарат у 2007 році був заборонений у ЄС та Китаї, адже Проведені раніше дослідження показали, що препарат може бути каталізатором хвороби Паркінсона. Небезпечною дозою для людей і тварин вважається приблизно дві чайні ложки, при цьому ураження організму відбувається безконтактно.

Втім, нещодавні дослідження ЕРА показали, що прямого зв’язку між хворобою Паркінсона і використанням препарату немає. Такі дані отримані від Цільової групи з упливу на сільськогосподарських робітників (AHETF), яка розрахувала рівні впливу на персонал.

З цієї причини були встановлені нові правила, які забороняють застосування гербіциду паракват за допомогою ранцевих оприскувачів. Також заборонена присутність людини під час обробки бур’янів цим гербіцидом.

Таким чином, нові правила допускають розпорошення препарату з повітря з деякими обмеженнями щодо наближеності до житлових будинків, а також зобов’язують до примусового використання закритих кабін при розпилюванні.

Крім того, обмовляється час і площа обробки. Так, аграріям дозволено використання параквату тільки на 350 акр/доба. Втім, це обмеження зняте для використання на бавовняних полях.

Незважаючи на те, що багато вчених не згодні з дозволом застосування паракват, це рішення вже ухвалили представники влади США.

Довідка

Паракват – високоефективний гербіцид, який є універсальним засобом для боротьби з усіма видами бур’янів. Саме його ефективність зробила препарат дуже популярним. За даними EPA, щорічно використовується близько 8,5 млн фунтів паракват, в основному його застосовують на сою, бавовну і кукурудзу. Також гербіцид широко використовують для обробки арахісу, винограду і фісташок.

Нагадаємо, в Україні, в радіусі 40 км від «Асканії-Нової» заборонили використовувати бродифакум через масову загибель птиці.