Якість винограду залежатиме, чи будуть спекотними липень та серпень
Попри холодну тривалу весну, через яку затримується розвиток винограду, рослини ще можуть надолужити згаяне й сформувати якісний урожай, якщо будуть достатньо теплими липень та серпень.
Про це в коментарі AgroTimes розповів Іван Паук, засновник ФГ «Михайлик» (виноробне господарство «Шато Паук»), що в селі Пістрялово на Закарпатті.
«Вегетаційний період та цвітіння, відповідно, затримується на 15-20 днів. Якщо будуть високі температури у липні та серпні та початок вересня, виноград набере оптимальну кількість цукрів та інших речовин, відповідно, – сказав він.
За словами фермера, стан винограду нині нормальний. Піднялися денні температури, нічні температури зросли до 14-15 градусів.
«Адже від великих перепадів температур рослини страждають, особливо у Закарпатті», – пояснив він.
Довідка: ФГ «Михайлик» (Chateau Pauk) ‒ фермерське господарство, що займається вирощуванням і реалізацією винограду та виготовленням натуральних вин. Винороб Іван Паук у аграрному секторі Закарпаття працює з 1995 року.
32 га виноградників госопдарства розміщено на пагорбах поблизу Мукачево на висоті до 200 м над рівнем моря. Вирощуються білі сорти винограду: Гевюрцтрамінер , Шардоне, Совіньйон Блан, Б’янка, Мускат Голодриги та червоні: Каберне-Совіньйон, Мерло, Рубін Голодриги.
Власну виноробню засновано 2013 року. Об’єм виробництва сягає 50 тис. л на рік.
Читайте також: На Odessa Wine Week назвали 30 кращих українських вин