Техніка

Технологія розпилювання CDA не потребує складної помпи

Порівняльні виробничі випробування технології CDA і традиційних обприскувачів показали, що CDA має меншу витрату робочої рідини та не потребує складних дорогих помп.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Було створено модель із технологією розпилення CDA. Робоча рідина через розподільчий блок подавалася до розпилювальних головок і потрапляла на диск, що обертався зі швидкістю 4000 об./хв. Під дією відцентрової сили потік робочої рідини зривався з краю диска, утворюючи краплі.

«Перевагою цієї технології є те, що розпилення відбувається не за рахунок тиску в системі. Тому відпадає потреба в застосуванні дорогих і складних помп. Для функціонування системи помпа має створювати тиск у 3 бари (для традиційної технології – 3–10 бар). Розміри отворів дозувальних ніпелів становлять 1,8-3,6 мм, що не вимагає застосування складних фільтрів (розмір отворів розпилювальних насадок для традиційної системи – 0,2–0,6 мм)», – зазначають у статті.

Для помпи достатньо 90 Вт, для розпилювальної головки — 25 Вт. Таким чином, для роботи причіпного обприскувача досить приєднатись до електромережі трактора.

«Разом з тим за технології CDA можна зменшувати не лише норму витрати робочої рідини (з 200 до 10 л/га), а й рекомендовані дози деяких пестицидів (у 1,2-2 рази)», – додають у публікації.

Нагадаємо, помпа обприскувача повинна працювати безперебійно. Раніше повідомлялося, технологія розпилення CDA надає високу щільність покриття поверхні.