Пропізохлор більш вимогливий до вологості ґрунту, ніж ацетохлор
Ефективність ацетохлору та пропізохлору за післяпосівного внесення в посівах кукурудзи значно залежить від опадів у перші дні після їх застосування.
Про це AgroTimes розповів провідний науковий співробітник відділу рослинництва та сортовивчення Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААНУ кандидат с.-г. наук Роман Гутянський.
«Встановлено, якщо в перші 10 днів після внесення ацетохлору та пропізохлору кількість опадів становила відповідно 53, 14 і 26 мм, то зниження загальної маси бур’янів на час збирання врожаю під дією ацетохлору досягло відповідно 99, 45 і 95%, а пропізохлору – 99, 25 і 94%», – зазначив науковець.
За словами Романа Гутянського, отримані результати також свідчать, що пропізохлор для ефективного прояву своєї гербіцидної активності більш вимогливий до вологості ґрунту.
Крім того, в умовах, коли підвищена вологість ґрунту на початку вегетації активізувала дію обох гербіцидів, була помітна тенденція більших надбавок урожайності на варіанті з пропізохлором, ніж ацетохлором. Коли в перші дні після сівби кукурудзи стояла суха погода і внесені гербіциди почали діяти лише після випадіння достатніх опадів, перевага була за ацетохлором.
В середньому за роки досліджень рівень урожайності від застосування обох гербіцидів був практично однаковим.
Раніше було названо причини неефективності ґрунтових гербіцидів.