Тваринництво

Деякі свиногосподарства практикують дезінфекцію забороненим формальдегідом

Деякі свиногосподарства практикують дезінфекцію забороненим формальдегідом

Свинарські підприємства часто нехтують правилами захисту і не використовують захисні костюми під час роботи із деззасобами.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор департаменту ветеринарії компанії «ГУДФІД» Олександр Шеляг.

«Навіть коли обробляють надзвичайно шкідливими для здоров’я людей і тварин засобами, наприклад формальдегідом, – зазначив він. – Це дуже токсичний, канцерогенний засіб, заборонений у Європі й Україні з 1992 року. Але він дозволений для використання в інших галузях, тому формальдегід можна придбати, і його застосовують у тваринництві, користуючись старою інструкцією».

Ба більше, часто лікарі фактично експериментують із деззасобами: наприклад, проводять дезінфекцію в присутності тварин засобом, в інструкції до якого заборонено це робити, додав Олександр Шеляг.

«Лікар удвічі зменшує концентрацію й стверджує, що засіб працює ефективно, а тварини чудово почуваються, – розповів він. – Гадаю, що тварини не дуже добре почуваються, а результат дії засобу умовний».

Так, мікрофлора в приміщенні може на певний час пригнічуватися, але з часом бактеріальний фон тільки зростатиме. А у тварин такі засоби можуть викликати подразнення слизових оболонок органів дихання, їхнє самопочуття погіршиться, вони менше поїдатимуть корму, зауважив Олександр Шеляг.