Тваринництво
Головне:
Точка зору

Як уникнути недоліків гумового покриття на фермі

Іон Морару
співзасновник American Dairy Technology
Поділитись:

Вибракування корів на молочній фермі через травми, за підрахунками експертів, може сягати 15-20% щорічно. Причина цього часто криється в тому, що керівники чи власники не приділяють належної уваги зонам пересування корів.

Так, на багатьох фермах досі у проходах і накопичувачах використовують покриття з перебитих покришок, єдиний плюс якого – дешевизна.

Бажання заощадити фермерам обходиться дорого. На такій підлозі тварини часто ковзаються, їхні кінцівки роз’їжджаються у шпагат, в результаті виникають розтягнення та травми. У зоні особливого ризику – корови в післяотельний період, у яких ослаблені зв’язки.

Відновитися після таких пошкоджень корові надзвичайно важко, а лікувати тварину  економічно невигідно для підприємства. Тому зазвичай подібні випадки закінчуються вибракуванням корів.

Інші корови, щоразу йдучи на доїння чи повертаючись з нього, переживають сильний стрес, бо страхаються послизнутися. Проходячи небезпечні зони – переходи й накопичувачі, тварини можуть зупинятися, що створює затори і травмонебезпечну ситуацію.

Однак таких ситуацій можна уникнути. Адже насамперед вони пов’язані з якістю гуми, правильним її укладанням і розміщенням. Отже, результат залежить від виробника та складу покриття, якості монтажу й обізнаності покупця у цих питаннях.

Європейські фермери вже давно позбулися цієї проблеми на своїх фермах. Вони роблять довгострокові вкладення у травмобезпеку стада: облаштовують усі проходи в корівниках якісним гумовим покриттям. Так, інвестиції великі, проте вони швидко окупаються мінімум на 10-20% завдяки зменшенню травмованих тварин. Це і створення комфорту для дистального відділу кінцівок корів, і підвищення комфорту для корів загалом.

Якщо у корів здорові ратиці, відповідно менше витрат на лікування та профілактику, менше стресу, сильніший імунітет, менший відсоток вибракування за станом здоров’я, більша продуктивність і стабільно висока якість молока.

Усе це можливо й на наших фермах – за умови встановлення якісної підлогової гуми. Тому моя рекомендація – віддавайте перевагу відомим іноземним брендам, бажано з первинних складових, дослухайтеся до рекомендацій спеціалістів, які вже тривалий час експлуатують гумові покриття.

Ми постелили якісне гумове покриття у своїх господарствах ще 8-10 років тому – воно досі лежить. Корови ходять по гумі, зауважень нам не роблять щодо того, що їм незручно чи слизько. Та й сама гума за цей період майже не зістарилася.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ